بازسازی نمای آجری ساختمان
SuperUser Account
/ دسته ها: مقالات معماری

بازسازی نمای آجری ساختمان

یکی از نماهای پر طرفدار در کشور ایران نمای آجری می باشد و استفاده از نمای آجری از گذشته تاکنون مورد توجه بسیاری قرار گرفته است .
اما در گذر زمان بسیاری از ساختمان هایی که با نمای آجری ساخته شده اند به دلیل وجود عوامل مختلفی چون بارش برف و باران ، وزش باد ، تغییرات آب و هوایی و … دچار آسیب و فرسودگی شده است .
در این مقاله سعی داریم به بازسازی نمای آجری ساختمان بپردازیم.

امروزه بسیاری از مصالح و متریال های نوین وارد عرصه ی معماری ساختمان شده اند که استفاده از آجر در ساخت نما را تا اندازه ای کاهش داده است .
اما این به این مفهوم نمی باشد که ساخت نمای آجری به کل حذف شده است و کاربردی ندارد .
بازسازی نمای آجری ساختمان امروزه برای حفظ نمای آجری ساختمان مرسوم می باشد و بسیاری از خانه های قدیمی از این کار برای جلوگیری از ساخت دوباره نمای ساختمان و جلوگیری از هزینه های اضافی استفاده می کنند .
بازسازی و نوسازی نمای ساختمان مسکونی در صرفه جویی و بهینه سازی هزینه کمک شایانی داشته و به همین دلیل امروزه مورد توجه خیل کثیری از کردم قرار می گیرد .

بازسازی نمای آجری ساختمان و مرمت آن

بازسازی نمای آجری ساختمان به دلیل مرسوم بودن استفاده از این متریال در ساخت نمای ساختمان مسکونی در گذشته و وجود بافت های فرسوده شده این نمای ها در حال حاضر مورد توحه بسیاری قرار گرفته است .
هم چنین بازسازی نماهای آجری به نسبت نما سنگی و بتنی پیچیده اتر است زیرا جدای از عمر طولانی نمای آجری ، ریزه کاری های بسیاری دارد .

بازسازی نمای ساختمان

همان طور که گفتیم بازسازی نمای آجری ساختمان ریزه کاری ها و درد سرهای خود را دارد ، اما اگر علاقه مند به بازسازی هستید شما را به خواندن ادامه مطلب که راجع به نحوه بازسازی نمای آجری صحبت می باشد دعوت می کنیم .
بازسازی نمای آجری ساختمان با استفاده از طرح های عالی و کاربردی
تقریبا در حالت کلی در بازسازی نمای آجری ساختمان همانند بازسازی ساختمان مبادرت به استفاده از مصالح جدید به جای مصالح فرسوده می شود .
که ایرادات و نواقصی که در نمای ساختمان مسکونی ایجاد گشته بر طرف شود .

به این منظور یا از رنگ و چسب استفاده می شود و یا آجرهای فرسوده شده به کلی جای خود را به بتن و سنگ می دهند .
در موارد معدودی نیز از آجرهای سالم و جدید استفاده می شود که در حالتی این مورد پیش می آید که آجر بخشی از نمای ساختمان سالم و بخشی دیگر ریزش کرده باشد .
در غیر این صورت اگر تمام آجرها تخریب شده باشند راه کار استفاده مجدد از آجر معقول نیست .

آشنایی با راه کارهای بازسازی نمای آجری

معمولا برای بازسازی نمای آجری از رنگ و پلاستیک استفاده می شود تا قسمت های کدر شده و شوره زده ترمیم شود .
استفاده از این روش باعث می شود جلوه بهتری و نوینی به نمای آجری ساختمان بخشیده شود .
اما این روش ممکن است برای آسیب های جدی و عمیق تر پاسخ گو نباشد برای همین ناچارا از مصالح دیگری برای بازسازی استفاده می شود .
بیش تر مردم برای بازسازی نمای آجری ترجیح می دهند از بتن استفاده کنند .

برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه بازسازی انواع نماهای ساختمان مسکونی می توانید با مشاورین آوان دیزاین تماس حاصل کنید .

 

مطلب قبلی وام ساخت مسکن ۳۰۰میلیونی شد
مطلب بعدی طراحی لابی
Print
132 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
logo

ما بر این باوریم که با داشتن یک تیم حرفه ایی و متعهد میتوانیم در هر پروژه اطلاعات لازم را قبل شروع کار بدست آوریم و با برنامه ریزی و زمانبندی دقیق مراحل پروژه را تحت کنترل قرار دهیم تا بتوانیم بهترین خروجی را با توجه به برنامه خود بدست آوریم

درباره ما

دی ان ان