طراحی مسکونی

 

طراحی واحدهای مسکونی امروزه تاثیرپذیر از متراژهای واحدهای مسکونی، تغییر سبک زندگی و متاطق مختلف و تعداد افراد یک خانواده تغییرات و الزاماتی را در طراحی یک خانه ایجاد کرده است.

در دوره های گدشته با توجه به تعداد افرادی که در خانه زندگی می کردند، اقلیم منطقه و مباحثی از جمله فرهنگ، دین، رسوم و میزان رفت و آمدها همگی در طراحی و چیدمان خانه نقش داشتند ولی امروزه طراحی و چیدمان منازل متاثر از متراژ و تعداد افرادی که سکونت دارند تغییراتی را ایجاد کرده است که مدرنیته و تغییر سبک زندگی از عوامل اصلی این موضوع هستند.

آوان با بهره مندی از معماران و طراحان فارق التحصیل رشته معماری مطابق روحیات و مناطق و فضاهای مورد نیاز شما فضایی متناسب با سلیقه شما را طراحی و ارائه می دهد.

انواع طراحی های واحدهای مسکونی: 19 سبک دکرواسیون داخلی پر طرفدار و ویژگی های آن

دانستن ویژگی های سبک های مختلف و شناخت از رنگ و طرح و متریال های به کار رفته در هر سبک به شما کمک می کند طرحی متناسب با روحیات و سلیقه خود را انتخاب کنید.

 

گالری تصاویر پروژه های آوان

 

انواع سبک های دکوراسیون داخلی

 

1- سبک دکوراسیون داخلی مدرن

طرحی مدرن با الهام مدرنیسم در اوایل قرن 20 به وجود آمد. طرحی مدرن برخلاف سبک های قدیمی تر از تجمل و استفاده بیشتر از حد از جزئیات دوری می کند و مبنای طراحی ان کارایی و کاربردی اثاثیه و لوازم خانه و فضای ساده و خلوت و رنگ های سرد و خنثی است در اکثر خانه های امروزی با توجه و متراژ خانه و مبلمان های جدید کاربرد دارد و اگر از زرق و برق و شلوغی خسته شدید و دنبال نطم و سادگی هستید انتخاب خوبی است.

از ویژگی های سبک طراحی داخلی مدرن استفاده از خطوط صاف و مستقیم و استفاده از متریال چوب، فلز، چرم، الیاف طبیعی و سنگ با محوریت رنگ های خنثی است. در این طراحی هزینه های بازسازی و طراحی و اجرا به نسبت بقیه زرح های پرکاربرد امروزی مناسب تر است و برای اکثر مردم قابل قبول و مورد پسند است.

اگر به این سبک علاقه دارید به روی لینک زیر کلیک کنید تا نمونه ها و اطلاعات بیشتری از طراحی دکوراسیون مدرن و ترفندهای مورد نیاز برای اجرای آن را یاد بگیرید.

لینک: سبک طراحی مدرن برای اجرای دکوراسیون داخلی منزل

(مدیا دکور) عکس های زیاد از طرح های مدرن مسکونی

محتوای متنی از مدیا دک.ر برداشته شود با تغییر عکس و متن ایجاد نشود.

 

2- سبک دکوراسیون داخلی مدرن اواسط قرن 20

استفاده از این طراحی داخلی از اواسط قرن 20 در منازل استفاده شد و بعد از جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفت طراحی کلی آن مدرن و امروزی و سبک های قدیمی و سنتی نیز در ساختار طراحی آن دیده می شود. طراحی آن مبتنی بر پلان باز در فضاهای عمومی و مشترک خانه و ارتباط بین فضای داخلی و محیط اطراف است از اصلی ترین ویژگی ان وضوح و کاربردی بودن و سادگی از ویژگی های اصلی این طرح است.

در این سبک از رنگ های خنثی تیره به عنوان رنگ غالب و از رنگ های سرزند و شارپ به عنوان رنگ اکسسوری ها و برخی وسایل خاص استفاده می شود.

اگربه سبک طراحی داخلی مدرن و خاص علاقه دارید برای مطالعه مطالب و توضیحات بیشتر و عکس های بیشتر از این سبک بر روی لینک زیر کلیک کنید.

لینک: سبک طراحی داخلی مدرن با الهام از المان های قدیمی و سنتی

 

3- سبک دکوراسیون داخلی مینیمال

طراحی مینیمال با محوریت سادگی و تکیه بر طراحی کاربردی و پرهیز از هرگونه شلوغی و درهم ریختگی تعریف می گردد. برای آشنایی بیشتر می توان ساختمان ها و طراحی های ساده با تک متریال و سرد را مثال زد. در این طراحی از رنگ های شارپ و جیغ پرهیز می شود و سادگی در شکل و طراحی اثاثیه، پوشش و دکور ساده دیوارها مرتب بودن فضا اکثرا باز و نور و اکسسوری های ساده و مدرن اشاره کرد.

طراحی داخلی مینیمال در طراحی ویلا و واحدهای مسکونی با متراژ متوسط کاربردی و جذاب است که نور از المان های اصلی ان است برای آشنایی بیشتر و دیدن تصاویر بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید

لینک: سبک دکوراسیون مینیمال

 

4- سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

طراحی دکوراسیون اسکاندیناوی مانند دکوراسیون داخلی مدرن و امروزی بر مبنای سادگی، کارایی و کاربردی بودن شکل می گیرد. این طراحی در کشورهای حوزه اسکاندیناوی دانمارک، سوئد، فنلاند، نروژ و ایسلند بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از مواد طبیعی و بدون تزئینات و جزئیات از ویژگی های اصلی این سبک است.

در طراحی اسکاندیناوی بیشتر از رنگ های سفید و سیاه به همراه رنگ آب و خاکستری برای ایجاد فضایی زیبا استفاده می گردد. در این طراحی از خطوط منحنی و سینوسی و نقش های ارگانیک به خوبی استفاده و حس راحتی و آرامش را به خانه می دهد.

طراحی دکوراسیون اسکاندیناوی امروزه با تلفیق از المان های مدرن و اکسسوری های خاص و تابلوهای مدرن در خانه ها به چشم می خورد. برای اطلاعات و مطالب بیشتر و عمس های بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید.

لینک: اصل ها و مطالب مهم از سبک دکوراسیون اسکاندیناوی

 

5-سبک دکوراسیون داخلی معاصر یا کانتمپروری

این سبک از طراحی از وسایل و عناصری که در زمان حال وجود دارد برای دیزاین مناطل استفاده می گردد. این سبک همیشه در حال تکامل است. با گذر زمان متحمل تغییرات و تاثیر از شرایط روز است.

این سبک که به نام سبک طراحی معاصر نیز شناخته شده است سبکی ساده با رافت و زیبایی دلفریب است که طرح و نقش ها به صورت هدفمند در آن استفاده می شود.

این سبک از خطوط صاف و مستقیم و رنگ های خنثی در فضا استفاده می کند و در نگاه اول شبیه به طراحی دکوراسیون مدرن می باشد. به همین دلیل خیلی آن را با طراحی مدرن یکی می دانند.

طراحی معاصر یا کانتمپروری امروزه در ویلاها و واحدهای مسکونی لوکس و متریال محور پر کاربرد و مورد توجه قرار گرفته و ترکیب آن با اکسسوری و اثاثیه مدرن جذابیت و زیبایی فوق العاده ای دارد.

مطالب و اصلاعات بیشتر و عکس هایی از این سبک طراحی در لینک زیر موجود است.

لینک: معرفی سبک کوراسیون معاصر یا دکوراسیون داخلی کانتمپروری

 

6- سبک دکوراسیون داخلی صنعتی

در این سبک از طراحی تلاض بر نشان دادن اجزاء و مصالح و تاسیسات و زیرساختا ساختمان است که اکثر مردم آن ها را می پوشانند به نمایش می گذاردو

این سبک طراحی برای دکور اتاق های زیر شیروانی، ویلاهای مدرن، نمایندگی های بزرگ و فروشگاهی و فضاهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله ها، ستون ها، داکت ها و اتصالات در این دکوراسیون به روی کار دیده می شود. فضایی کاملا صنعتی و سخت را به وجود می آورد. بر خلاف دیگر سبک ها مدرن امروزی در دکوراسیون داخلی صنعتی طرافتی دیده نمی شود و وسایل قدیمی و بازیافتی در آن کاربرد دارد. در سبک طراحی داخلی صنعتی از مصالح سخت و خام و سخت مثل فلز، چوب، بتن و آهن به چشم می خورد.

این سبک امروزه در اکثر فروشگاه ها و رستوران ها و فضاهای عمومی به چشم می خورد و می تواند بخشی از دکوراسیون منزل یا ویلا و یا در فضاهای مشاع کاربرد داشته باشد و اطلاعات و مطلاب در مورد این سبک و عکس های بیشتر در لینک زیر موجود است.

لینک: معرفی سبک دکوراسیون صنعتی و ویژگی های اصلی آن

 

7- سبک دکوراسیون داخلی شهری

در این سبک از طراحی داخلی عناصر، المانها و دکور ؟؟؟ استفاده می شود که حس و حال فضای شهری را به خانه می دهد و جلوه های مدرن و سخت و جالبی را به خانه می دهد. این سبک به سبک طراحی داخلی صنعتی بسیار شبیه است و نسبت به آن با استفاده از رنگ های خنثی فضای خانه را زیباتر و ظرافت بیشتری را ایجاد می کندو

در این طرح سطوح انعکاسی و آسنه ها نقش مهمی دارند که محی خانه را از آنچه هست بطرگتر و روشن تر نشان می دهد.

مطالعات و اصلاعات و عکس های بیشتر از این شبک در لینک زیر موجود است.

لینک: معرفی سبک و دکوراسیون داخلی شهریو ترفندهای اجرایی ان

 

8- دکوراسیون داخلی سنتی ایرانی

این سبک از طراحی همانطور که از نامش مشخص است مورد پسند اکثر خانواده های ایرانی بوده که به دلیل آرامش وراحتی آن در منازل شان استفاده می کنند.

که شامل عناصر و المان هایی مشخص که قلب آن فذش ایرانی است. در دکوراشیون به سبک معماری ایرانی اغلب مبلمان های کلاسیک و تخت ها و فرنیچر چوبی، کیکاس های شاه عباسی، لوسترهای لاله ای، طروف و اکسسوری سفالی و قاب و تابلوهای خطی و ترمه و گیلیم و پشتی به چشم می خورد. که رنگ های قالب که یادآور این سبک است رنگ قرمز لاکی و آبی لاجه وردی در کنار چوب به چشم می خورد.

 

9- سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک

سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک یک سبک شیک، لوکس که امروزه به اسم لاکچری هم معرفی می کنند. این سبک روی مرتب بودن تمرکز دارد و از شلوغی و درهم ریختگی به دور است. این سبک همیشه بوده و از مد خارج نشده است. در این سبک می توان از هر نوع مبلمانی راحتی و رسمی استفاده کرد و رنگ های آشنا در این سبک سفید، کرم، قهوه ای و زیتونی اشاره کرد. و رنگ هایی که هر ساله مد می شود کاربردی در این سبک ندارند.

این سبک همیشه طرفدار داشته و اکثر مخاطبین آن به اصالت و مشخصات آن اشاره دارند برای اطلاعات و عکس های بیشتر در لینک زیر وارد شوید.

لینک: نکات و مشخصات دکوراسیون داخلی کلاسیک

 

10- سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی

سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی سبکی لوکس و مجلل است که جلوه ای اشرافی به خانه می دهد. در این سبک از مبلمان تا کوچکترین عنصرهای دکوری همگی لوکس و گران است. پرده های ابریشمی، دیوارهای قاب بندی شدخ، و حکای شده و آینه های قدی از ویژگی های این سبک طراحی است.

مبلمان رسمی در یبک فرانسوی دارای پشتی منحنی و چوب های حکاکی و خراطی شده و میلمان نشیمن و راحتی از پارچه های گران قیمت است.

پالت رنگی در این سبک رنگ های خنثی مانند سفید، نباتی، خاکستری و رنگ های مکمل یاسی، سبزۀ آبی و نقره ای می باشد.

لینک: دکوراسیون داخلی فرانسوی، خانه ای مجلل و اشرافی و لوکس

 

11- دکوراسیون داخلی انتقالی یا ترنریشیال

این سبک ترکیبی از دو سبک مدرن و سنتی می باشد. در طراحی مدرن از المان ها و طراحی سنتی استفاده وشمندانه می کنند. از مبل های راحتی بزرگ و منحنی شکل دارای ساختاری محکم می باشد استفاده از خطوط صاف و مستقیم و دوری از تزئینات و شلوغی در خانه و پالت رنگی این سبک اغلب رنگ های خنثی و تک رنگ است که در همه جای خامخ به چشم می خورد.

عکس از طراحی داخلی انتقالی

لینک: زراحی داخلی انتقالی یا ترنریشیال

 

12- سبک دکوراسیون داخلی آرت کو

سبکی که فضای ظزیف و پر زرق و برق در خانه ایجاد می کند. در این سبک از اشکال هندسی مختلف و مصالح خاص که به خانه حس مدرن بودن و خاص بودن می دهد. در این سبک اکسسوری و مبلمان تاثیر گذار است و استفاده از اجناس آنتیک و دکوریجات خاص و نقاشی های بزرگ و برجسته به وفور دیده می شود.

لینک: سبک دکوراسیون داخلی آرت کو

 

13- سبک دکوراسیون داخلی روستایی یا روستیک

سبکی که حس گرما و صمیمیت از خصوصیات بارز آن است. سبکی که ریشه در آداب و روسوم کشورهای مختلف مانند انگلیش، فرانسه، ایتالیا و کشورهای اسکاندیناوی دارد که فضایی دوست داشتنی و صمیمی را نشان می دهد.

استفاده از عتاصر چوبی، ظروف سفالیف مواد مصالح ارگانیک و طبیعی در اشکال متفاوت در خانه مشاهده می کنید. همچنین رنگ های گرم مات و پارچه های طرح و نقش دار در این سبک بسیار پرطرفدار است.

این سبک امروزه در طراحی ویلاهاف رستوران ها و نشیمن خانه ها به چشم می خورد مطالب و عمس های بیشتر در این سبک را در لینک زیر مشاهده می کنید.

لینک: اصول طراحی دکوراسیون روستیک

 

14- سبک دکوراسیون داخلی ساحلی

این سبک با الهام از طبیعت دریا و ساحل فضایی با طراوت، آرامش بخش و مهیج را ایجاد می کند از مهمترین ویژگی های آن نور طبیعی زیاد در این سبک است از رنگ های فیروزه ای، سبزدودی (کله غازی) و رنگ هایی با تم آبی در کنار نور طبیعی و مصالح ارگانیک از خصوصیات بارز این سبک است. و دکوریجات در این سبک از المان های دریایی و منسوجاتی مثل طناب ایده می گیرد.

لینک: سبک دکوراسیون ساحلی

 

15- سبک دکوراسیون داخلی شابی شیک

از پرطرفدارطرین سبک های دکوراسیون داخلی که شامل ترکیبی از مبلمان انتیک با رنگ های پاستیلی با نقش های گلدار و پارچه های توری شکل می باشد که ظرافت و زیبایی ان مورد اوجه خانم هاست. از ویژگی های ان سادگی و آرامش کلی فضای خانه است. یک محیط رمانتیک که توازنی بین اجزا و اشکال قدیمی و آنتیک و ظرافت و زیبایی یک خانه برقرار می کند.

لینک: دکوراسیون پرطرفدار شابی شیک

 

16- سبک دکوراسیون داخلی تلفیقی یا اکلکتیک

سبکی آزادانه، غیر قابل پیش بینی و شگفت انگیز که هیچ قانون و قاعده ای در طراحی و چیدمان ندارد. این سبک از همه سبک ها آزادانه ایده می گیرد و فضایی متفاوت در خانه ایجاد می کند. به طرو کلی از دکوریجات و مبلمان و آثار هنری آنتیک و خاص ترکیبی از طرح ها، نقوش شکل ها و رنگ های مختلف در کنار هم در این سبک نمایان است. رنگ اصلی این سبک خنثی است برای بهرت دیده شدن المان ها و اکسسوری ها

لینک: دکوراسیون داخلی تلفیقی یا اکلکتیک و ترفندهای اجرایی آن

 

17- سبک دکوراسیون داخلی وینتج

ظاهر کلی این سبک حس نوستالژیک و فضایی صمیمی را نشان می هد.ترکیبی از فضای مدرن و سنتی و یا استفاده از اکسسوری ها و المان ها سنتی در فضای مدرن که شکل و ظاهر کلی آن قدیمی و سنتی نیست..

از رنگ های روشن و خنثی در زمینه و از ترکیب رنگ های مختلف مانند سبز،نارنجی،قرمز،زرد و فیروزه ای در دکوریجات استفاده می گردد. از نشانی های آشنا می توان از قاب عکس های پر تعداد و خانوادگی و دکوریجات سنتی و مدرن در کنار تابلوهای هنری قدیمی اشاره کرد.

لینک طراحی داخلی وینتج

 

18-سبک دکوراسیون داخلی ژاپنی

سبکی که ریشه در فرهنگ ژاپنی و مکتب ذن دارد و در جهت ایجاد تعادل و هارمونی در فضای داخلی خانه دارد. این سبک بر خلاف اکثر سبک ها کمتر از وسایل و دکوریجات استفاده میکند و تمرکز اصلی آن به روی سکوت و آرامش فضای داخلی خانه است.

در این سبک هرخط و شکل و وسیله ای با تفکر دقیق و کارایی در خانه تعریف می شود و هیچ گونه افراط و تجمل گرایی دیده نمی شود. رنگ های طبیعی و خنثی و مصالح ساده و طبیعی پرکاربرد است.

لینک دکوراسیون داخلی ژاپنی و چگونه اجرایی آن در خانه

 

19-سبک دکوراسیون داخلی بوهمیان

این سبک برای افرادی با اعتماد به نفس و ذهنی آزاد که اجازه نمیدند قواعد و هنجاری های امروزی آن ها را محدود کنند. این سبک به افراد اجازه می دهد آزادنه  و با سلیقه شخصی دکوراسیون و چیدمان خانه را اجرا کنند. هیچ رنگی و هیچ المانی محدودیتی ندارد و از وسایل و دکوریجات مختلف و ناهمگون استفاده می شود. همیچنین ترکیب مبلمان جدید و قدیمی از عوامل جذاب این طرح است و اغلب از پارچه ها و دکوریجات با رنگ ها و نقش های جذاب که کمک به ایجاد یک محیط شاد و منحصر به فرد میکند.

لینک دکوراسیون داخلی بوهمیان

DNN